💍Circular SLIM - pokrok, ale bude to stačit? Recenze

💍Circular SLIM - pokrok, ale bude to stačit? Recenze

Je tomu více než rok, kdy jsem vydal recenzi chytrého prstenu Circular Ring, který dnes nese de facto označení Circular PRO:

Circular Ring - recenze
Recenze chytrého prstenu Circular ring. Obstojí ve srovnání s Oura ring 3? Jaký je prsten s tlačítkem a vibracemi? Dozvíte se v recenzi.

Ve 🇫🇷 firmě Circular, SAS, věří, že se definitivně protrápili všemi problémy širokého spektra (výroba, vodotěsnost, poruchovost, refundace...) a nyní přišli se spasitelem, který je vyvede z mizérie - Circular SLIM, jehož očekávání jsem komentoval níže:

💍Circular SLIM - vzkříšení?
Francouzská značka Circular má velmi pošramocené renomé. Stačí si projít fóra na redditu a zaznamenáte všelicos - dlouho zpožděné dodávky, špatná kvalita HW, výpadky serveru (tj. nefunkční aplikace Circular), tristní komunikace zákaznické podpory, problémy s refundací atd. Do toho přidejme velké kickstarterové úspěchy konkurence (Ultrahuman, Muse One Ring, Iris/Velia

Zároveň se však nezbavili původní verze prstenu a nabízejí tedy nyní prsteny dva, toto je základní papírové rozlišení:

🆕Circular Slim Circular Pro 1
Váha & tloušťka 2 g, 2.2 mm 4 g, 2.75 mm
Interakce haptika tlačítko
Baterie až 5 dní až 8 dní
Pláštíky ne ano
Vibrace ano ano
Cena 264 €, bez předplatného 364 €, bez předplatného

První pokus se nezdařil

Circular Slim jsem obdržel hned dvakrát. Poprvé vše vypadalo standardně, prsten dorazil, aktivoval jsem jej, spároval a absolvoval s ním jednu noc. Druhý den se Slim od aplikace telefonu odpároval a nebylo možné už párování obnovit.

Vyzkoušel jsem snad všechno. Se zákaznickou podporou jsem byl v kontaktu přes web, přes e-maily (zejména zde to bylo skutečně martýrium) a naposled také přes reddit. Long story short, prsten jsem odeslal jako vratku na náklady Circular zpět a vyčkal na nový kus.

Údajně byl můj problém zcela ojedinělý, co bylo přesně příčinou, už se mi zjistit nepodařilo.

📄
Své recenze běžně dělím do Hardware (prsten a příslušenství ) a Software (mobilní aplikace) odnože. Udělám to i nyní. Circular Slim je fyzicky nový prsten a aplikace Circular prošla od mé poslední recenze jistou proměnou.

💍 Hardware

Firma Circular tvrdí, že Slim je nejtenčí prsten na světě. Je tomu tak opravdu?

Rozměry a váha

Až doposud byl za nejtenčí prsten považován Ultrahuman AIR (2,56 mm). Circular Slim se opravdu může teoreticky pyšnit 2,2 mm, naměřil jsem 2,21 mm u své velikosti 10. Má to své "ale". Prsten není takto tenký po celém svém obvodu. Na spodní straně, kde jsou nabíjecí piny, jsem naměřil 4,49 mm.

Nejtenčí a nejtlustší část prstenu SLIM

Co se váhy týče, tam stále vítězí Ultrahuman Air se svými 2,85 g. Circular Slim váží 3,03 g.

Logo a plastovost

Starou verzi PRO jsem hanil za její "plastovost" a dílensky nepříliš vzhledný prsten. Zde určitě došlo k pokroku. Plastu se prsten zcela nezbavil, nicméně přidal na hliníku a uhlíkových vláknech v rámci povrchové úpravy, a prsten je rozhodně estetičtější.

Pro komunitu bylo lehkým rozčarováním bílé logo na horní části prstenu. Totiž, na renderovém videu, to vypadalo, že logo bude reliéfní. Skutečnost je však jiná.

Očekávání (vlevo) vs. realita (vpravo)

Circular se dokonce vyjádřil, že toto logo bude řešit v další várce. Co přesně to znamená, se můžeme zatím jen domýšlet. Dle mého průzkumu na IG se logo spíše nelíbí...

IG

Baterie

Circular uvádí ve svých marketingových prospektech výdrž baterie 5 dní. Již ale nepoví, že tento údaj se vztahuje k Eco Data módu. Eco mode, na rozdíl od Performance módu, neposkytne data ke spánkovým fázím a také se vyznačuje nižší frekvencí snímaní srdeční činnosti.

Já jsem testoval primárně v Performance módu a ta výdrž je reálně 2 dny.

Nabíječka

Nabíječka je stejná jako u PRO verze. Tedy pouze malý USB-C přívěšek s magnetickými piny. Nabíjení je tedy, na rozdíl třeba od Oura prstenu, kontaktní.

Velký pokrok proběhl u minimalizace nabíjecích pinů prstenu. V původní verzi piny dost vyčnívaly z těla prstenu, což bylo zejména k ránu znát na otlačeninách na prstu.

Hmatové ovládání

Absence tlačítka je pro mě upřímně trochu zklamání. Jsem však rád, že alespoň nějakou interakci lze s prstenem provést. Jde o poklepání na horní stranu prstenu. Tím lze např. deaktivovat (vibrační) budík.

Vibrace

Vibracemi se Circular notně odlišuje od konkurence a lze je využít primárně pro diskrétní budík, časovač, a upozorňovač na abnormální HR a SP02. Notifikace z mobilního telefonu, tedy například ohlášení příchozí zprávy, Circular zatím neumožňuje.

Vibrace lze vyvolat i manuálně z aplikace, což se může hodit při jeho hledání nebo k tanečkům...

Voděodolnost

Předchůdce Slim, Circular Pro, měl různé obtíže spojené s voděodolností - více zde. Circular Slim je klasifikován do kategorie IPX8, tj. max. do 1,5 metru na dobu maximálně 30 minut.

Senzory

Spíše pro pořádek, pravidelné čtenáře tohoto blogu to nepřekvapí, uvedu ještě klasickou senzorickou výbavu. Jde o 3-osí akcelerometr, teplotní senzor a PPG senzor pro měření krevního pulzu a souvisejících metrik.

📲 Software

Aktuální testovaná verze aplikace Circular je 16.0.0

Myslím, že velmi názorné bude zobrazit aktuální stav aplikace formou tohoto rozcestníku.

Od mojí poslední poslední plnohodnotné recenze uplynul více jak rok, takže došlo k jistým změnám. Např. záložka (Circle ⭕) Activity analysis se přejmenovala na Energy Analysis, přibyly Circle Stress Levels a Vital Alerts. No, pojďme si to ale projít postupně.

Základní obrazovka se dělá do těchto 3 částí (odshora dolu):

 • My Circles - customizovatelné záložky (tzn. že je lze skrýt) se všemi hlavními oblastmi (Alarm, Sleep, Energy, Guided Breathing, Live measurement, Stress level, Vital alers).
 • Quick Access Menu - kde lze zobrazit 3 z těchto možností:
  • "Data mode" přepínání mezi režimy Performance/Eco,
  • Calendar pro volbu dne - ten kalendář se mi zdá trochu nešťastný. Osobně mám raději možnost swajpování doleva/doprava mezi dny (tak, jak to umožňuje třeba Oura nebo Ultrahuman).
  • Timer - časovač, který je zakončen vibrací prstenu,
  • Alarm clock - budík,
  • Airplane mode - aktivace režimu letadlo.
 • Feed:
  • Dashboard - kde lze nalézt základní metriky pro daný den, resp. poslední noc: kroky, Cardio points, HRV, RHR, Breathing (frekvence dýchání), SpO2, Temperature var. atd.
  • "Kira +" - což je asistent, který vám na základě naměřených dat vypíše na požádání "personalizované" slovní doporučení. Kira + funguje v kooperaci s Open AI. Aktuálně funguje tak, že v podstatě sesumíruje vaše skóre a vypíše nějaké doporučení, které je však dost obecného charakteru.

Kira + je jednou ze základních odlišností od ostatních chytrých prstenů. Škoda, že v konverzaci s Kiri nelze pokračovat a doptat se na další vhledy.

Pojďme se nyní podívat na jednotlivé Circles.

⭕ Sleep Analysis

Spánková sekce poskytne celkem základní informace, které vás asi nepřekvapí. Jde v první řadě o Sleep quality skóre a pak jednotlivé kontributory, mezi něž se řadí doba spánku, Efektivita, Spánkové fáze atp. Více v obrázcích níže.

Přesnost určení spánkových fází je spíše slabší. Někdy je ten hypnogram vyloženě pochybný a málo segmentovaný. Pro validaci a ukázku jsem vybral jednu noc a porovnal s lídrem, Oura prstenem, a také čelenkou FRENZ Brainband (která se kasá studií s 87,8% shodou vůči zlatému standardu PSG).

⭕ Alarm Clock

Funkce vibračního Alarmu je jednou z nejzásadnějších předností prstenu Circular. Žádný jiný ze trojice Oura, Ultrahuman Air a Ringconn ničím takovým nedisponuje. Jde o budík, který vás probudí vibracemi prstenu. S nastavením "Smart Alarm" by vás měl vzbudit v lehké fázi spánku a vy si můžete nastavit "rozptyl", tedy, v jakém časovém okně vás má vibrace vzbudit.

Výše jsem kritizoval přesnost určení spánkových sekcí, ale paradoxně mám z funkce Smart Alarm poměrně dobrý pocit. Většinou mi zavibroval někde na pomezí lehkého spánku a bdělosti.

Zároveň vám ten Circle přidělu i Wake-up skóre, s poznámkou, zda jsme se vzbudili v té správné fázi spánku.

Poměrně nedávno byla uvolněna funkcionalita "Ideal bedtime", což je v vibrační notifikace, která se aktivuje jako upozornění, že na základě nadefinovaného budíku, je vhodný čas jít spát.

⭕ Energy Analysis

Kroužku "energetické analýzy" dominuje samozřejmě souhrnné skóre a následně se celá záložka dělí do tří částí:

 • Activity metrics - kroky, vzdálenost, kalorie, kardio body, V02 Max, a maximální HR daného dne. Osobně nejsem úplně moudrý z kardio bodů, vysvětlení v této části rozklikem není možné. Zároveň mám pochybnosti ohledně výpočtu V02 Max, hodnota kolísá velmi razantně v jednotlivých dnech.
 • Energy Score deatails - to jsou vlastně kontributory toho souhrného skóre, lze zde nají i nějaky detail po rozkliku, co jednotlivý kontributor znamená a jak je případně kalkulován.
 • Activity graphs - grafy s metrikami, které jsem uvedl v Activity Metrics, tedy kroky, vzdálenost atd. v týdenním pohledu. Tyto grafy nepovažuji za příliš přehledné.

Circular aktuálně neumožňuje měřit separátní cvičení, které by se následně uložilo jako izolovaná aktivita. Kroužek Energy Score tak poskytuje spíše zevrubné informace o vašem pohybu v průběhu dne.

⭕ Guided Breathing

Guided Breathing je průvodce dechovými cvičeními, které využívají vizuální (tj. v rámci aplikace) i vibrační instrukce. Doprovodné instrukce jsou vlastně docela důvtipným průvodcem, kdy se nadechnout, respektive vydechnout. Ten Circle obsahuje 3 dechové cvičení a uživatel si může navolit i své vlastní.

⭕ Live Measurement

Funkcionalita živého měření slouží k změření okamžitých hodnot HR, HRV a SPO2. Prsten samozřejmě upozorňuje, že k dobré přesnosti je zapotřebí klidového stavu.

⭕ Stress levels

Stress levels je poměrně nová funkcionalita. Circular, obdobně jako Oura, využívá HR & HRV, společně s teplotou a pohybem k určení hladiny stresu. Tu hodnotí na škále 0-5, přičemž:

 • 0-2,5 - stav RELAXED
 • 2.5-3,5 - stav ANXIOUS
 • 3,5 - stav OVERWHELMED

Circular se také, na základě dříve naměřených dat, snaží predikovat level stresu pro následující hodiny.

Zároveň se zde zobrazují i tagy (note/poznámky), které lze přidávat v kalendáři.

Více lze nalézt k této funkcionalitě zde.

⭕ Vital Alerts

Vital Alerts je další poměrně unikátní funkcionalita na poli chytrých prstenů těžící z přítomnosti vibrační funkcionality.

Umožňuje nastavit limity HR a SP02, kdy má prsten vibrovat a upozornit uživatele na prolomení nastavených limitů. Osobně by mi asi dávalo smysl ještě dodatečné nastavení, zda zohledňovat pohyb. Tedy, zda notifikovat například vyšší HR při pohybu, nebo při klidovém stavu. Nyní notifikace proběhne nezávisle na tom, jestli se hýbete, nebo nikoliv.

⭕ Medication reminder

Připomínkovač léků 💊 je nová funkcionalita, která přistála v aplikaci v průběhu psaní recenze. Je to vlastně jistá variace alarmu, která vám může ve vámi definovaných intervalech připomínat, že si máte vzít léky. Opět si zde můžete nastavit i typ vybrací a odlišit tak ruzné připomínky. No a pokud zapomenete, co která notifikuje, lze si zkontrolovat plán v aplikaci.

Ostatní

Díky Oura prstenu často diskutujeme režim předplatného. Ten Circular nemá, aplikaci můžete plnohodnotně využívat bez dodatečných poplatků.

Ovšem nedávno se objevila celkem nenápadná poznámka pod čarou v sekci Customize Circles - a to, že Stres, Medikamenty a Vital alerts jsou zdarma jen po omezenou dobu.

To vlastně znamená, že tyto 3 funkce těžící s principu vibračních notifikací budou zřejmě do budoucna prémiové a placené. Jestli se tak stane, bude to ze strany Circularu velmi odvážný tah...

Hodně uživatelsky poptávaná je funkce diskrétních notifikací hovorů a zpráv z mobilního telefonu. Tu Circular slibuje už více jak přes rok. Bohužel, stále nic.

Já jsem velmi zhýčkaný Oura prstenem a denními doporučeními Readiness. Jsou krátké a výstižné. Circular spoléhá v této oblasti na AI s označením Kira+. Ta doporučení jsou však zatím spíše velmi obecné charakteru s AI omáčkou okolo.

Circular byl součástí mého nedávného testu predikce virózy:

Odhalí Chytrý prsten nastávající virózu? 🤒A co Elonga?
Dokáže Oura ring, Ultrahuman, nebo Circular predikovat blížící se nemoc a upozornit na ni? Někteří tvrdí, že ano. Jak je to možné? A jak dopadl můj test? A jak se k této problematice staví Elonga? Na to se podíváme v tomto článku. Jak lze predikovat nemoc? Chytré prsteny měří prostřednictvím

Co se konektivity týče, Circular se kamarádí s iOS Health i Google Fit, přičemž umožňuje zápis těchto metrik:

Závěrem

Já budu při svém hodnocení velmi opatrný. Moje zkušenost s prstenem Circular Slim je veskrze dobrá. Ovšem soudě dle převážně rozezlené komunity zejména na redditu se obávám, že přístup firmy ke mně (jakožto recenzentovi) nebyl úplně standardní.

Mám možnost hodnotit progres a evoluci Circular PRO (jedna z ranějších verzí) ▶️ Circular Slim a ten pokrok je znatelný. Prsten prošel slušnou odtučňovací kůrou, ovšem nutno dodat, že na úkor výdrže baterie. Dále se zlepšilo dílenské zpracování a ke zmenšení došlo u nabíjecích pinů, nošení Circular Slim je tedy rozhodně pohodlnější než tomu tak bylo u mojí verze předchůdce.

Informace o nejtenčím chytrém prstenu je pravdivá pouze napůl, prsten je nejtenčí ve své nejtenčí části. Osobně se mi příliš nezamlouvá to bílé logo na horní straně prstenu, na druhou stranu to je jasný vizuální identifikátor správné pozice prstenu.

Pokud bychom dali dohromady seznam funkcionalit aplikace Circular, bude velmi dlouhý. Možná delší než u Oury. Bohužel přehlednost aplikace tak dobrá není. Zejména postrádám možnost swajpování mezi dny a také přehlednější trendy a grafy.

Zde uvádím ještě přehled nejvýznačnějších plusů & mínusů, věřím že jsem většinu zmínil v článku.

PLUSY 👍 MÍNUSY 👎
tenkost a nízká váha prstenu výdrž baterie
vibrační notifikace s širokým spektrem využití stále kontaktní dobíjení
příslib pokročilých AI doporučení spolehlivost aplikace - stále občasné výpadky na serveru
chytrý alarm zákaznická podpora
režim bez předplatného některé funkce budou asi zpoplatněny
možnost volby režimu baterie nepřesnost hypnogramu

Pokud bych prsten měl někomu doporučit, tak zejména tomu, kdo hledá diskrétní notifikace, které lze využít k širokému spektru důvodů - připomínka užití léků, chytrý budík, notifikace prolomení vitálních limitů, které si nastavíte atd.


Kdybyste o prsten měli zájem, můj odkaz vám dá 8 % slevu.

Video-verze


🛒
Pokud zvažujete pořízení některého z chytrých prstenů, můžete využít moje odkazy, některé Vám poskytnou slevu, a nebo mohou podpořit tento web:
💍OURA 3 - 50 EUR SLEVA - https://fitnesator.link/oura
💍CIRCULAR RING 8% SLEVA - https://fitnesator.link/circular
💍RINGCONN 25-30$ SLEVA - https://fitnesator.link/ringconn + kód "PPM7D30L"
💍ULTRAHUMAN AIR 10 % SLEVA - https://fitnesator.link/ultrahuman + kód "FITNESATOR10"