💍Circular SLIM - vzkříšení?

💍Circular SLIM - vzkříšení?

Francouzská značka Circular má velmi pošramocené renomé. Stačí si projít fóra na redditu a zaznamenáte všelicos - dlouho zpožděné dodávky, špatná kvalita HW, výpadky serveru (tj. nefunkční aplikace Circular), tristní komunikace zákaznické podpory, problémy s refundací atd. Do toho přidejme velké kickstarterové úspěchy konkurence (Ultrahuman, Muse One Ring, Iris/Velia atd.).

To mohlo směřovat do dvou míst:

  • zániku,
  • odražení se ode dna.

Circular se ale evidentně nevzdává a volí si pokus o odražení ode dna. Pár dní nazpět se konalo odhalení novinky, kterou si dneska krátce rozebereme.

Image preview

(Staro)Nový produkt

Myslím, že všichni, kteří se pohybují v rybníčku chytrých prstenů, čekali zcela novou verzi prstenu. Tedy, že dojde k náhradě stávajícího Circular Ring. Atypické pro Circular Ring je to, že v průběhu vývoje prošel změnami, tedy dost záleželo v jaké fázi jste prsten pořídili, viz níže pokus o shrnutí jednotlivých variant.

I tak trápily jednotlivé verze různé neduhy:

reddit

Já jsem svoji verzi, kterou jsem recenzoval (viz níže) obdržel v prosinci 2022. Prsten stále funguje, většinu času však odpočíval a čekal na svoji občasnou příležitost.

Circular Ring - recenze
Recenze chytrého prstenu Circular ring. Obstojí ve srovnání s Oura ring 3? Jaký je prsten s tlačítkem a vibracemi? Dozvíte se v recenzi.

Z výše uvedených důvodů jsem si myslel, že firma zahodí starou značku/verzi "Circular Ring" do koše a přijde z něčím zcela novým. To se stalo jen částečně. Circular zřejmě usoudil, že svůj hlavní produkt dostatečně vyladil a poskytuje ho dále pod označním Circular PRO a k němu uvádí nový produkt s označením Circular SLIM.

To, že je SLIM tenký, je potřeba samozřejmě řádně marketingově prodat 😉

Specifikace

Níže uvádím kompletní specifikaci z webu Circular, nechybí ani klasické vypíchnutí toho, v čem má Circular papírově navrch oproti konkurenci.

Co to znamená?

Ze specifikace a z obrázků lze vyvodit několik věcí:

  • Circular se pravděpodobně skutečně podařilo (mj. na úkor baterie) snížit tloušťku prstenu na 2,2 mm. Ale pozor, měřeno v nejužším místě, které je však zároveň majoritní. Tlustší část prstenu je schovaná na vnitřní straně dlaně. S tím jde ruku v ruce i nižší váha. Obávám se, že uvedená výdrž baterie je v ECO módu prstenu. Otázkou bude, kolik vydržím SLIM verze v PERFORMANCE módu...
  • Je ponechán koncept HW tlačítka a Outer Shells v rámci PRO verze. Doufejme, že oba prvky dostatečně vyladili.
  • Naopak SLIM Shells postrádá, což není na škodu, myslím. A fyzické tlačítko je nahrazeno dotykovým ovládáním. To je možná škoda. Tlačítko je hlavní prvek odlišení Circular od veškeré konkurence. Zatím nebudu hádat uživatelskou přívětivost dotykového ovládání.
  • Dále lze najít drobné nepřesnosti ve srovnání s ostatními, například Ultrahuman AIR kalkuluje VO2max, RingConn poskytuje živé měření atd.

Závěrem

Circular nabízí nyní SLIM verzi za akční cenu (do konce listopadu 2023).

📉
💍 Circular SLIM (netestoval jsem zatím!) za 215 € zde

Pořízení se však rovná loterii, neboť žádný ze smrtelníků produkt ještě neviděl. Malým příslibem může být, že se aplikace Circular konečně (snad po dvou letech) vyhrabala z beta verze.

Zaujal mě také příspěvek jednoho ze spolu-zakladatelů Circular, který je docela upřimný. Ve zkratce, byli dlouho v problémech, nekomunikovali, aby se soustředili na vývoj a nyní se blýská na lepší zítřky 🌅

Linkedin

Jestli se skutečně blýská na lepší zítřky, potvrdím až po testu Circular SLIM 😉

Video-verze