💍Ringo Ring - očekávání

Další nový prsten, Ringo Ring. Jaká je story? Jaká jsou očekávání? Dotykové ovládání? Měření tuku? Z prstu?

💍Ringo Ring - očekávání

Ve 🌐světě chytrých prstenů💍 se toho děje nyní opravdu hodně. Běžnou praxí aktuálně je nastartovat prstýnkový bizz formou crowfundingové kampaně. Není to nic neobvyklého, kampaní prošli mj. Oura, Ultrahuman či RingConn.

Zdá se, že každá kampaň na chytré prsteny je super-úspěšná. Existuje však jedna výjimka. Na Kickstarteru byla pozastavena 1. kampaň prstenu Ringo.

Pojďme se podívat, proč se tak stalo, jak= je pokračování a co můžeme od Ringo Ring očekávat 💥

🙅 Pozastaveno!

Ještě než došlo k pozastavení, objevovaly se zvěsti, že Ringo je nějaký podvod/scam. Ačkoli se zdá nyní, že Ringo podvod není, Kickstarter kampaň Ringo pozastavil z jíného důvodu - kvůli "porušení pravidel Kickstarteru".

Ve zkratce a mezi řádky, šlo o to, že Kickstarter podezírá Ringo, že prostě přeprodává prsten od firmy eIoT.

Reakce Ringo týmu nebyla nepřekvapivá:

CDN media

Mnoho lidí si myslelo, že tím krátký příběh Ringa končí. Tým Ringo nebyl aktivní ani na svém vlastním Discord serverru a boti a spammeři ho používali k rozesílání spamu souvisejícího s pornografií.

Ale po nějaké době...

🔙 Ringo is back!

Společnost Ringo zřejmě přesvědčila Kickstarter, že do prstenů od eIoT přidává další vlastní odborné znalosti, výzkuma a vývoj, unikátní know-how. Kickstarter jim umožnil spustit novou kampaň:

Aktuální kampaň společnosti Ringo


Evidentně mají ale stále na straně RingConnu nějaké technické problémy, protože prozatím omezili druhou verzi prstenu a nyní nabízejí pouze jednu verzi RINGO PRO.
Původně (v 1. kampani) nabízeli dvě verze:

Co tedy lze očekávat od prstenu Ringo PRO po těchto turbulencích?

💍 RINGO PRO

V první řadě musím říct, že je potřeba mírnit nadšení, protože "když backera lapají hodně mu slibují". Některé sliby jsou zjevně velmi ambiciózní.

Zdá se, že Ringo Pro by mělo být v podstatě výsledkem této rovnice:

RINGO RING 🟰 "Oura" ➖ Předplatné ➕ Dotykové ovládání ➕ Pokus odhadnout pokročilé metriky

Vysvětlím, co mám na mysli.

💸 "Oura" ➖ předplatné

Myslím, že je toto celkem jasné. "Žádné předplatné" je jasným vyjádřením toho, jak odlišit a využít marketingově největší nevýhodu Oura prstenu. A "Ourou" obecně myslím to, že Ringo který má podobné rozměry, hmotnost a stejný přístup i k nabíjení.

🫰Dotykové ovládání

Ringo má být navržen tak, aby měl malou haptickou plochu pro dotyk - pro ovládání různých věcí v telefonu, jako je změna skladeb, pořizování fotografií na dálku, prohlížení webových stránek a další úkoly:

Osobně takovou funkcionalitu nevyhledávám, ale dovedu si představit situace, kdy by to mohlo být užitečné. Zajímalo by mě, jak bude zajištěno, aby dotyk nebyl využit náhodně.

Jo a mimochodem, já si raději čistím zuby bez procházení tiktoků 🙁

Tato funkce je také důvodem, proč tým Ringo doporučuje používat ukazováček jako domovský prst zařízení Ringo.

🔬 Pokus o odhad pokročilých metrik

Obecně bych rozlišoval bych mezi měřením a "sledováním" nebo "odhadem". Stále více metrik v oblasti wearables se pouze odhaduje s větší či menší úspěšností. Zajímalo by mě, jaká bude kvalita, zejména u metrik jako EKG, složení těla nebo stav hydratace.

Vnímám to tedy hlavně jako marketingové prohlášení, ale jsem připraven nechat se příjemně překvapit.

📐Velikosti a jak volit bez sizing kitu?

Současné portfolio by mělo obsahovat velikosti Rins 7-13 a velikosti by měly být v podstatě stejné jako ty, které používá Oura.

Vidím rozdílný přístup v hledání správné velikosti. Nepoužívají sizing kit (velikostní sadu), ale "velikostní pásku", která bude zasílána podporovatelům po skončení kampaně:


📲 Mobilní aplikace

Jak už můžete vidět v App storech, aplikace, která je určena k používání společně s Ringo, je AIZO RING. Není překvapením, že Aizo je vytvořeno společností eIoT ring

Závěr

Líbí se mi název Ringo, který lze použít i ve vizuálním designu Ring💍. A mám taky docela rád Beatles, takže Ringo vyvolává jisté mé sympatie😄.

Ale budu v závěru seriózní. Nemáme nyní dostatek znalostí, abychom mohli říct, jestli je na straně Ringo týmu dostatečné know-how, aby splnilo podmínky Kickstarteru, nebo se jedná o čistý OEM byznys mezi eIoT a Ringo jako zákazníkem.

🤑 Můžeme však říci, že cena v kampani na Kickstarteru není špatná - 199 USD (cca 4500 Kč), zejména ve srovnání s následnou maloobchodní cenou, která by měla být 498 USD.

I když si (už) nemyslím, že Ringo je SCAM, byl bych opatrný, pokud jde o očekávání, zejména v oblasti "pokročilých" metrik. Na zemi byste měli zůstat i ohledně doby doručení, které by mělo být v červenci. Ale jak známe z jiných kampaní, může to být klidně později.

Kampaň můžete přislíbit zde 👇, ale prosím, uvědomte si rizika kickstarteru 🤨.