💍RingConn novinky - workout, apnea report, sdílení s rodinou, čeština (?) a ... reklamace!

💍RingConn novinky - workout, apnea report, sdílení s rodinou, čeština (?) a ... reklamace!

Chytrý prsten RingConn vnímám aktuálně jako takový třetí v pozadí co se zájmu týče. Oura prsten zná dneska vesměs každý a Ultrahuman si udělal dobré jméno i díky podpoře češtiny.

RingConn také považuji za takový dobrý kompromis poměru cena/výkon. Jeho doménou je zejména:

 • nabíjecí krabička,
 • nejlepší výdrž baterie atakující 7 dní,
 • velmi slušná kvalita měření,
 • velký detail dat a zobrazení grafů,
 • kontinuální vývoj na aplikaci a nových funkcionalitách,
 • cena, která se dá vychytat v různých akcích za cca 5.500 Kč,
 • a samozřejmě žádné dodatečné náklady v podobě předplatného.

Naposledy jsem se věnoval RingConnu na podzim 2023.

📦 Nový produkt RingConnu a novinky v app
Už je to nějaký pátek, co jsem se věnoval chytrému prstenu RingConn. Nyní, s odstupem, se podíváme na: * nový produkt z dílny RingConn, * novinky v aplikaci, * aktuální cenovou akci. Ring Protector - Plastový chránič Budu zcela upřímný, když RingConn přišel s plastovým chráničem na chytrý prsten, říkal jsem si, že

Pojďme se podívat, co se od té doby změnilo. Aktuálně referuji k verzi aplikace 2.4.2 (a následně 2.5.0 - drobný redesign) na iOS.

Wellness Balance

Wellness Balance je nová výkladní skříň aplikace. Je to první a hlavní metrika, kterou společně, s poměrně unikátní vizualizací uvidíte.

Wellness balance je kategorizován do 3 hodnocení: Excelent, Good a Improvable. Toto hodnocení je doplněno o kosočtverec, který reprezentuje váš wellness stav. Optima dosáhnete, dotýká-li se kosočtverec svými vrcholy všech 4 předních metrik: Vital Signs, Sleep, Activity, Stress management. Vrcholy totiž reprezentují maximální skóre = 100.

Ve vizualizaci jsou zobrazeny vlastně 2 překrývající se kosočtverce, jeden ⚪ hodnotí včerejší den, druhý 🔵 průměr za posledních 7 dní.

Osobně nejsem úplně uchvácen z tohoto přístupu, ale oceňuji neotřelost a unikátnost, u jiného zařízení jsem tento přístup nezaznamenal.

Detail

Po prokliku do detailu se dostanete do detailu. Tam lze nalézt větší detail. Tj. číselné vyjádření jednotlivých skóre a také nějaká slovní doporučení. Ta jsou stále poměrně obecná, ale nějaký posun tam je.

Rovněž se lze proklikat v záhlaví aplikace do těch vrcholových metrik, které jsem už zmiňoval:

Apnea report

RingConn se snaží také dokázat, že má nějaký vědecký background. Dělá to aktuálně v nové záložce v zápatí aplikace - Research. V této záložce si lze aktivovat monitorování, zda netrpíte spánkovou apnoe.

Syndrom spánkové apnoe (apnoe, apnoická pauza) je chorobný stav, při kterém dochází k opakovanému nekontrolovanému zadržení dechu (apnoické pauze) po určitý časový interval. Ten je doprovázen poklesem saturace krve kyslíkem (hypoxémia) nebo i bradykardií.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Apnoe

Pro zahájení měření je nejprve nutné nejprve vyplnit dotazník:

Následně lze, před spánkem, iniciovat monitoring. Ten probíhá celou noc, ráno monitoring zase z mobilní aplikace deaktivujete. Tím získáte report v pdf:

Součástí jsou různé grafy a hlavně ohodnocení Severity, tj. závažnosti nebo pravděpodobnosti toho, zda trpíte spánkovou apnoe.

Rodinné sdílení

Sdílení dat s přáteli či rodinou je šikovná a oblíbená funkcionalita, kterou disponují Oura i Ultrahuman. Každý k ní přistupuje trochu jinak... Pojďme se krátce podívat na rozdílnosti.

Oura Circles - konzervativní přístup 🥫

U Oury vnímám tuto funkcionalitu trochu na pozadí. Je ukrytá v menu v levém panelu. Umožňuje vytvořit několik "kruhů" v rámci, kam pozvete další vlastníky Oury. Sdílíte pouze poměrně obecná data - jednotlivá ústřední skóre Readiness, Sleep a Activity. Jinými slovy, Oura nesdílí bližší spánková data, HRV, ani například teplotu.

Ultrahuman Zones - motivující přístup 💪

Ultrahuman přistupuje k problematice velmi podobně jako Oura s tím rozdílem, že:

 • ji vnímá jako důležitější funkcionalitu - o čem svědčí i umístění v zápatí aplikace,
 • přidává motivující prvek, neboť členy zóny řadí dle celkového skóre a součástí řešení jsou i notifikace typu:
 • jde více do detailu, součástí je i sdílení CGM dat (pokud člen používá senzor pro sledování kontinuální glukózy), a také jednotlivé metriky pro daný den (Resting HR, teplotní odchylka, atd.)

RingConn Family Share - zdravotnický přístup ⚕️

Ringconn přistupuje ke sdílení dat trochu jinak. Data sdílíte pouze v režimu 1:1, tedy žádné skupinky. Přičemž samozřejmě můžete data sdílet s více lidmi samostatně.

Pokud jsem mluvil u UH o detailu, RingConn je král detailu a grafů. Zprostředkovaná data jsou skutečně detailní a obsahují snad všechny významné metriky. Součástí jsou také týdenní reporty.

Dovedu si představit, že toto lze využít při sledování zdravotního stavu např. svých rodičů. Součástí sdílených dat je i "Heart Rate Abnormality", což se mi nasimulovat nepodařilo, ale to je spíše dobře.

Workout - Exercise

Ač RingConn svůj prsten klasifikuje spíše jako Health/Wellness zařízení, přišel s možností záznamu aktivity. Aktuálně jde a funkcionalitu v beta verzi a k dispozici pouze typ aktivity venkovní běh. Porovnával jsem měření HR s hrudním pásem Garmin a musím, říct, že výsledek vlastně není špatný. Zejména v kontextu toho, že Ultrahuman ladí Workout HR už více jak půl roku a světlo na konci tunelu stále v nedohlednu.

RingConn Exercise - na poslední slidu k porovnání záznam z hrudního pásu Garmin

Reklamace 🔙

Zhruba před týdnem jsem zpozoroval na vnitřní straně prstenu nemilou věc. Původně jsem si myslel, že jde o zaschlou špínu, mýdlo atp. Ale vypadá to, že jde spíše o popraskanou krycí "fólii". Nemeškal jsem a zaslal přes možnost Feedback fotografii problému podpoře RingConnu. Trochu jsem se obával dodatečného dopisování si ohledně detailu problému a dokládání dalších fotografií.

Podpora byla ale rychlá a navrhla, že mi pošlou nový prsten poté, co odešlu tento starý zpět s tím, že mi připraví vratkový label. S tím jsem nesouhlasil, argumentoval jsem, že přijdu po několik dnů o svá data. A posílají nejdřív nový, vratka by měla následovat poté 👍

Oura i Ultrahuman posílají většinou rovnou nový prsten bez potřeby posílat zpět ten starý. Ale i tak hodnotím přístup RingConnu velmi pozitivně.

Raw data 💽

RingConn umožňuje také stažení některých "hrubých/surových" dat v csv. V tomto je jednoznačně nejdál Oura, ale i zde kvituji progress na straně RingConnu.

Cesta ke inicializaci stažení dat je taková:

Stažená data jsou následně poslána skrze asociovaný e-mail do schránky a vypadají takto:

Data v této podobě umožňují lepší práci, porovnání atp. Níže například srovnání naměřené doby spánku prsteny Oura a RingConn:

Odznáčky 📛

Osobně nejsou příliš fanoušek externí motivace v podobě sbírání odznáčků, ale RingConn zřejmě usoudil, že jde o poptávanou funkci. Něco podobného nabízí například Garmin v rámci své aplikace Garmin Connect.

Níže k náhledu RingConní odznáčky:

🇨🇿 Čeština

Z komunikace se širokým spektrem lidí i např. v rámci komunity na fb - Chytré prsteny, jsem nabyl dojmu, že podpora češtiny v aplikaci je pro spoustu lidí velmi důležitá.

Mám tedy dobrou zprávu, je zde slibný příslib, ze strany RingConnu:

We will support CZ language on app before June. Please stay tuned!
RingConn Support

Doufejme tedy, že jde o June tohoto roku 2024.

Závěrem

Já nosím primárně Oura Ring, dále Ultrahuman Air a k nim alternuji pro testy a srovnání právě RingConn, dále Circular a další. Takže já nyní s odstupem času mohu pochválit RingConn za skvělý progress. Těch novinek od posledního článku je celá řada a hlavně, jsou to velké kroky kupředu.

Zároveň se vyvrací to, na co jsem ironicky narážel cca před rokem. A to, že RingConn bude možná copypaste Oury.

YT

Není tomu tak, RingConn přichází se svými vlastními řešeními, ať už jde např. o unikátní 💠 nebo Apnea report. Moje (zatím) dobrá zkušenost s reklamací také hovoří ve prospěch RingConnu.

Před pár měsíci jsem zaznamenal poptávku po kombinaci:

 • cenově dostupnější prsten než Oura,
 • sdílení s rodinou,
 • podpora sledování SpO2 za účelem odhalení spánkové apnoe,
 • čeština.

Myslím, že budeme mít brzy ideálního kandidáta 😎


Doporučuji si vytipovat nějakou cenovou akci. Nyní například běží akce - 15 %:

https://fitnesator.link/ringconn + slevový kód "Gifts15" - do konce dubna 2024, následovat má akce "Mother's day" (from April 30th to May 12th).

💍
Pokud Vás zajímá více z oblasti chytrých prstenů, zkuste #pánprstenů

Video-verze