(Nadčasový) covidový (a následně pohybový) homeoffice

(Nadčasový) covidový (a následně pohybový) homeoffice

Vzpomínáte si na tu dobu, kdy se šily roušky jako o závod a firmy posílaly s (ne)chutí svoje kancelářské zaměstnance na homeoffice?

Já jo, tehdá onehdá v bytečku 2+1 s malým miminem. Odpracovat delší časový úsek s notebookem na klíně rozvalený na sedačce bylo neudržitelné a zdravotně příliš neperspektivní. V té době jsem tedy začal ladit svůj kancelářský koutek, nejprve v rámci obýváku, což se neukázalo jako optimální, protože to byl prostor, kde se v průběhu svého produktivního dne pohyboval i výrostek.

🎧 Naštěstí jsem již v té době disponoval sluchátky Sony Hi-Res WH-1000XM2 (aktuálně jsou v prodeji modely WH-1000XM3 a WH-1000XM4 a nově také WH-1000XM5), která mě dovedla uzavřít do mého pracovního polosvěta, alespoň tedy sluchově, opticky a fyzicky to bohužel nedovedou.

🎙️ Nedovedou také dostatečně odclonit okolní nechtěné vstupy snímání integrovaného mikrofonu (nejnovější WH-1000XM5 má na tom být o dost lépe, ale nemám ozkoušeno), což na konferenčních hovorech nepůsobí zrovna nejvíc profi. Proto jsem pořídil víceméně první USB mikrofon s noise-cancelling, který mi přišel pod ruce, a to Thronmax Mdrill Pulse, který opět posunul kvalitu audio in-out o level výše.

Konečně reálné využití dvou monitorů

Tak jako tak, přišel tedy čas na přesun do ložnice, opět formou kancelářského koutku. V té době jsem již lehce experimentoval s nějakou formou pohybu - konkrétně šlapadlo pod stolem, ale ukázalo se, že v mém případě nejde o příliš komfortní a zábavný pohyb.

V první fázi jsem si tedy k Vánocům nadělil výškově nastavitelný stůl AlzaErgo Table ET3 černý a při práci ve většině případů stál, případně střídal stoj a sed.

🚶‍♂️Level číslo kontinuální pohyb - chodící pás Xiaomi WalkingPad A1 (brácha C1, kterého vlastním já, ale je hůře k sehnání).

Ani s přesunem do ložnice jsem se ale neubránil nájezdům juniora a jeho armády autíček :-)

Víceúčelovost chodícího pásu

V té době jsme již řešili přesun do baráku, takže jsem flexibilně přecházel do režimu stavba-office.

Stavba-office

Po dokončení (interiérů) stavby jsem si vybral nejvzdálenější místnost od obývacího a dětského pokoje, kde mám po většinu dne čas na hlubokou (a někdy i mělkou) práci. A to jak na stojáka, tak za chůze. Pokud Vám to připadá jako blbost, zkuste si to.

Hele Ajm going, Ajm working...

Shrnutí mojí sestavy na kanále: