Nový Ultrahuman Ring AIR

Nový Ultrahuman Ring AIR

Zničehonic se pro veřejnost tento týden objevil "nový" prsten Ultrahuman AIR. Nový jsem dal do uvozovek, neboť se jedná spíše o takový facelift původního R1. Nebo, abych byl v podobné rétorice akurátnější, šlo by o odtučňění R1. Ne, že by R1 byl tlouštík, vlastně je rozměrově a váhově na úrovni "vzorové" Oury, ale zmenšování nositelné elektroniky je trend, který sledujeme už několik let.

Na základní seznámení s Ultrahuman R1 doporučuji:

Ultrahuman Ring - první dojmy: slušný vyzývatel Oury?
Konečně Oura alternativa bez předplatného? Moje první dojmy s Ultrahuman prstenem. Velmi povedené tělo prstenu, aplikace není špatná.

Na odhalení Ultrahuman Air se podíváme touto optikou:

  • faktické změny oproti původnímu R1,
  • marketing až na prvním místě,
  • protivýkup.

Změny

Ultrahuman týmu se podařilo prsten zmenšit a polehčit. Jedná se tedy pouze o změny rozměrů a váhy těla prstenu, ostatní parametry - tj. senzory a funkcionality zůstávají stejné.

Zajímavé je, že AIR nahrazuje R1. Zatím je k dispozici pouze v černé barvě. Původní R1 zůstává v prodeji pouze na Amazonu.

Amazon

Rozměry

Nechci úplně zabrušovat do technických detailů, ale Ultrahuman se vlastně podařilo obrousit prsten tak, že jeho tloušťka je nyní 2,45 mm (z původních 2,8 mm) pro velikost 6. Tloušťka narůstá s velikostí, rozsah je tedy 2,45-2,8 mm pro všechny velikostní varianty.

Váha

AIR má být o 35 % lehčí než R1. V řeči gramů jde o 2,4 g AIR vs 3,6 g R1 ve velikosti 6. Ač jde o srovnání jablek s hruškami, Ultrahuman proklamuje, že je jejich nový prsten 11× lehčí než chytré hodinky.

Srovnání s Oura3

Pokud dáme čísla na papír, bude to s tou tloušťkou prstenu velmi těsné. Navíc je nutné brát v potaz, že tloušťka prstenu je u Oury 2,55 mm u všech velikostních variací.

Oura specifikace
Ultrahuman specifikace

Marketing

Ultrahuman se evidentně rozhodl vytěžit z uvolnění nového modelu Air co nejvíc. Proto padají termíny a proklamace jako "nejlehčí", "lehký jako vzduch", nejpohodlnější "wearable" na světě atd. Nesmíme také zapomenout na důležité opoziční heslo vůči Oura ring "žádné předplatné".

O tom, že se jedná hlavně o marketingový tah, mě přesvědčila a pobavila i věta pod čarou níže, tedy, že pro své tvrzení o váze se vymezuje pouze vůči Oura Gen3 a Circular. RingConn má papírově ve své nejmenší verzi 3 g. Buď si Ultrahuman nebyl jist a nebo nechtěl riskovat😊

Poznámka pod čarou

Protivýkup

Velmi zajímavým tahem Ultrahuman je možnost protivýkupu, tedy odeslání svého starého chytrého prstenu s možností získat slevu na AIR. A ještě zajímavější je, že je možné vykoupit nejen Ultrahuman R1 (což ekonomicky nedává smysl), ale také Oura prsten druhé a třetí generace. A můžete také zkusit se domluvit ohledně dalších chytrých prstenů.

Pokud byste takovou možnost využili, nejbližší sklad, kam lze starý prsten odeslat, je v Litvě nebo v UK.

Cena

Aktuální cena AIR je stejná jako u R1, tedy 299 $ (pozor na clo a DPH). Nicméně, Ultrahuman považuje tuto cenu za Early Bird a následně (po prodeji 1000 kusů AIR) má cena atakovat 350 $. Odvážné.

To vlastně znamená, že konečná cena se vyhoupne už poměrně dost blízko ceny Oura Ring Gen3 (s předplatným), jak zobrazuje graf níže:

Závěrem

Velmi překvapivý tah Ultrahuman, tj. vydání nové verze prstenu jen pár měsíců poté, co de facto začal odesílat verzi původní, je velmi odvážná taktika, jejíž základem je marketingová omáčka ve smyslu "nejlehčí a nejtenčí chytrý prsten" na trhu. Za ní se schovává reálně budoucí zdražení o 50 $, nutno dodat, že stále se zachováním režimu bez předplatného.

Dovedu si představit, že k takto brzkému načasování nové verze mohla přispět i konkurence, např. blížící se příchod švýcarského Iris prstenu (o něm někdy příště). Přechod z R1 k AIR nedává finančně kvůli desetinám mm a gramů smysl. Zajímavým pokusem se zdá být snaha přetáhnout držitele Oura prstenu s pobídkou výkupu starého prstenu.

Původní Ultrahuman R1 je stále k dostání, ale pouze na Amazonu. Osobně by mi větší smysl dávalo prostřednictvím AIR pouze rozšířit portfolio prémiovější verzí. Zejména, pokud Ultrahuman není připraven k prodeji ve všech barevných variantách jak tomu bylo u R1.


🛒
Pokud zvažujete pořízení některého z chytrých prstenů, můžete využít moje odkazy, některé Vám poskytnou slevu, a nebo mohou podpořit tento web:
OURA 3 - 50 EUR SLEVA - https://fitnesator.link/oura
CIRCULAR RING 8% SLEVA - https://fitnesator.link/circular
RINGCONN - https://fitnesator.link/ringconn
ULTRAHUMAN - https://fitnesator.link/ultrahuman